Szanowni Państwo,

14 października Komitet d/s wprowadzenia języka polskiego do jednej ze szkół w Mississauga East otrzymał negatywną odpowiedź z Dufferin-Peel Catholic District School Board. Nie informowaliśmy Państwa o tym wcześniej, ponieważ postanowiliśmy jeszcze odwołać się oraz poprosić o pomoc placówki dyplomatyczne i osoby mogące mieć wpływ na zmianę tej decyzji.

Listy wyrażające niezadowolenie z zaistniałej sytuacji do Boardu wysłali: Pan Ambasador dr Andrzej Kurnicki, Pani Konsul Generalna Magdalena Pszczółkowska, Pan Janusz Tomczak, prezes Kongresu Polonii Kanadyjskiej.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Pomogła nam również pani Natalia Kusendova MPP, która nie tylko rozmawiała w naszym imieniu, ale również zorganizowała spotkanie z Kaleed Rasheed MPP Associate Minister of Digital Government i Sam Oosterhoff MPP z Niagara West i Parlimentary Assistant to the Ministry of Education.

Byli politycy polskiego pochodzenia Władysław Lizon i Ted Opitz wielokrotnie rozmawiali z panią burmistrz miasta Mississaiag Bonnie Crombie. Niestety nie uzyskaliśmy jej poparcia.

Chciałabym podkreślić, że wszystkie te osoby, a szczególnie nowa Pani Konsul, Pan Ambasador i pani poseł N.Kusendova, zrobiły dosłownie wszystko, co było w ich mocy, żeby nam pomóc. Niestety, to nie pomogło.

W tej chwili nasz Komitet czeka na odpowiedź Boardu na nasze odwołanie. Nie chcemy zamknąć tej sprawy. Dlatego BARDZO potrzebujemy Państwa pomocy. Tylko Państwa determinacja i silny głos skierowany do Dufferin-Peel Catholic District School Board mogą jeszcze coś zmienić. To Państwo, jako podatnicy, możecie domagać się, żeby taka szkoła powstała.

Proponuję, żebyście Państwo indywidualnie lub w małych grupach, napisali do kuratorów (to oni podejmują decyzję) i do dyrekcji Boardu. Proszę wyrazić swoje niezadowolenie z negatywnej odpowiedzi, poinformować, że od lat rodzice z Mississaugi starają się o wprowadzenie języka polskiego do jednej ze szkół, podkreślić, że nie każdy rodzic może prowadzić dzieci do szkół działających w soboty ze względu na pracę i inne zobowiązania. Można dodać, że przez tę negatywną decyzję najwięcej tracą dzieci, ponieważ nie daje im się szansy poznania języka i kultury ich rodziców i dziadków.

Mam nadzieję, że tak jak my wcześniej, teraz Wy Państwo zrobicie wszystko, co w Waszej mocy, żeby trustees i dyrekcja jeszcze raz rozpatrzyły nasz wniosek o wprowadzenie języka polskiego do kanadyjskiej szkoły.

Oto lista osób, do których należy skierować list.
Proponuję wysłać go do pani Sharon Hobin, a pozostałe osoby podać w cc.

District School Board – trustees

Sharon Hobin – sharon.hobin@dpcdsb.org – CHAIR/TRUSTEE

Mario Pascucci- mario.pascucci@dpcdsb.org

Stefano Pascucci – stefano.pascucci@dpcdsb.org

Bruno Iannicca – bruno.iannicca@dpcdsb.org

Luz del Rosario – luz.delrosario@dpcdsb.org

Brea Corbet – brea.corbet@dpcdsb.org

Thomas Thomas – thomas.thomas@dpcdsb.org

Anna da Silva – anna.dasilva@dpcdsb.org

Darryl Brian D’Souza. darryl.dsouza@dpcdsb.org

Shawn Xaviour –shawn.xaviour@dpcdsb.org

 

Frank Di Cosola frank.dicosola@dpcdsb.org

 

Marianne Mazzorato – marianne.mazzorato@dpcdsb.org – dyrektor Dufferin-Peel Catholic

Życzę powodzenia, trzymam kciuki i jestem do dyspozycji w razie jakichkolwiek pytań.

 

W imieniu Komitetu d/s wprowadzenia j.polskiego
Iwona Malinowski
Prezes ZNP w Kanadzie
905-379-4625
www.znp.ca


Więcej informacji tutaj:

Jest realna szansa na polską szkołę w Mississaudze