Szanowni Państwo,
14 października Komitet d/s wprowadzenia języka polskiego do jednej ze szkół w Mississauga East otrzymał negatywną odpowiedź z Dufferin-Peel Catholic District School Board. Nie informowaliśmy Państwa o tym wcześniej, ponieważ postanowiliśmy jeszcze odwołać się oraz poprosić o pomoc placówki dyplomatyczne i osoby mogące mieć wpływ na zmianę tej decyzji.
Listy wyrażające niezadowolenie z zaistniałej sytuacji do Boardu wysłali: Pan Ambasador dr Andrzej Kurnicki, Pani Konsul Generalna Magdalena Pszczółkowska, Pan Janusz Tomczak, prezes Kongresu Polonii Kanadyjskiej.
Pomogła nam również pani Natalia Kusendova MPP, która nie tylko rozmawiała w naszym imieniu, ale również zorganizowała spotkanie z Kaleed Rasheed MPP Associate Minister of Digital Government i Sam Oosterhoff MPP z Niagara West i Parlimentary Assistant to the Ministry of Education.
Byli politycy polskiego pochodzenia Władysław Lizon i Ted Opitz wielokrotnie rozmawiali z panią burmistrz miasta Mississaiag Bonnie Crombie. Niestety nie uzyskaliśmy jej poparcia.
Chciałabym podkreślić, że wszystkie te osoby, a szczególnie nowa Pani Konsul, Pan Ambasador i pani poseł N.Kusendova, zrobiły dosłownie wszystko, co było w ich mocy, żeby nam pomóc. Niestety, to nie pomogło.
W tej chwili nasz Komitet czeka na odpowiedź Boardu na nasze odwołanie. Nie chcemy zamknąć tej sprawy. Dlatego BARDZO potrzebujemy Państwa pomocy. Tylko Państwa determinacja i silny głos skierowany do Dufferin-Peel Catholic District School Board mogą jeszcze coś zmienić. To Państwo, jako podatnicy, możecie domagać się, żeby taka szkoła powstała.
Proponuję, żebyście Państwo indywidualnie lub w małych grupach, napisali do kuratorów (to oni podejmują decyzję) i do dyrekcji Boardu. Proszę wyrazić swoje niezadowolenie z negatywnej odpowiedzi, poinformować, że od lat rodzice z Mississaugi starają się o wprowadzenie języka polskiego do jednej ze szkół, podkreślić, że nie każdy rodzic może prowadzić dzieci do szkół działających w soboty ze względu na pracę i inne zobowiązania. Można dodać, że przez tę negatywną decyzję najwięcej tracą dzieci, ponieważ nie daje im się szansy poznania języka i kultury ich rodziców i dziadków.
Mam nadzieję, że tak jak my wcześniej, teraz Wy Państwo zrobicie wszystko, co w Waszej mocy, żeby trustees i dyrekcja jeszcze raz rozpatrzyły nasz wniosek o wprowadzenie języka polskiego do kanadyjskiej szkoły.
Oto lista osób, do których należy skierować list.
Proponuję wysłać go do pani Sharon Hobin, a pozostałe osoby podać w cc.
District School Board – trustees
Sharon Hobin – sharon.hobin@dpcdsb.org – CHAIR/TRUSTEE
Mario Pascucci- mario.pascucci@dpcdsb.org
Stefano Pascucci – stefano.pascucci@dpcdsb.org
Bruno Iannicca – bruno.iannicca@dpcdsb.org
Luz del Rosario – luz.delrosario@dpcdsb.org
Brea Corbet – brea.corbet@dpcdsb.org
Thomas Thomas – thomas.thomas@dpcdsb.org
Anna da Silva – anna.dasilva@dpcdsb.org
Darryl Brian D’Souza. darryl.dsouza@dpcdsb.org
Shawn Xaviour –shawn.xaviour@dpcdsb.org
Frank Di Cosola frank.dicosola@dpcdsb.org
Marianne Mazzorato – marianne.mazzorato@dpcdsb.org – dyrektor Dufferin-Peel Catholic
Życzę powodzenia, trzymam kciuki i jestem do dyspozycji w razie jakichkolwiek pytań.
W imieniu Komitetu d/s wprowadzenia j.polskiego
Iwona Malinowski
Prezes ZNP w Kanadzie
905-379-4625
www.znp.ca
Więcej informacji tutaj: