Sejmowa Komisja podjęła decyzję ws. immunitetu Grzegorza Brauna. Posłowie pozytywnie rozpatrzyli 10 wniosków policji w tej sprawie.
Grzegorz Braun potwierdził na Twitterze, że podczas wtorkowego posiedzenia Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych zapadła decyzja ws. jego immunitetu.
"Poddawanie Polaków tresurze, nękaniu, przymusowi: maskowania, testowania, szprycowania💬Nikt i nic nie może narzucić posłowi na #sejm Rzeczypospolitej Polskiej, by przyczyniał się do dezinformowania opinii publicznej💬"- @GrzegorzBraun_ na komisji w sprawie odebrania immunitetu! pic.twitter.com/rS27xj3ghd
— Naprzód Polsko🇵🇱! (@True_Poland) July 20, 2022
Rozpatrywano 10 wniosków złożonych przez Komendanta Głównego Policji z okresu od maja do grudnia 2021 roku. Chodzi o możliwość pociągnięcia posła do odpowiedzialności karnej za wykroczenie. Zgodę na to będzie wcześniej musiał wyrazić Sejm. Co zaskakujące, wszystkie 10 wniosków dotyczy tej samej sprawy – nienoszenia maseczek na terenie Sejmu czy podczas spotkań wyborczych w Rzeszowie i Warszawie, gdy obowiązywał nakaz noszenia takowych.
Grzegorz Braun stwierdził że “sprawa ma charakter kompletnej groteski”. Komentując, że “było to oczywiście, jak cała polityka walki z mniemaną pandemią, prawo kaduka, któremu nadano pozory praworządności”.
– Policja i inne służby były kierowane na ten front walki z własnym narodem, do nękania obywateli na ulicach, we wnętrzach i w urzędach. I ja również znalazłem się w orbicie takich działań Policji – mówił poseł.
Zgodnie z doniesieniami, policja wystąpiła z wnioskami o uchylenie immunitetu poselskiego jeszcze pięciu członków koła sejmowego Konfederacji. Aż trzykrotnie ukarany ma zostać przewodniczący Jakub Kulesza. Oprócz niego, skargi dot. Krzysztofa Bosaka, Roberta Winnickiego i Konrada Berkowicza. Nie wiadomo, czy wszystkie wnioski dot. noszenia maseczek.