Papież Franciszek podarował protestanckiemu królowi Karolowi III dwie relikwie Krzyża, na których umarł Nasz Pan, które zostaną pobłogosławione, a następnie użyte przez duchownych anglikańskich w ramach ceremonii koronacji króla w przyszłym miesiącu.
Procesję na długo wyczekiwaną koronację króla Karola III, która odbędzie się 6 maja, poprowadzi Krzyż Walii, który dzięki darowi od papieża Franciszka dla angielskiego monarchy jest teraz ozdobiony dwiema relikwiami z prawdziwego Krzyża Chrystusa.
Kościół anglikański w Walii ogłosił , że „w znaczącym ekumenicznym geście Krzyż Walii będzie zawierał relikwię Prawdziwego Krzyża, osobisty dar papieża Franciszka dla Jego Królewskiej Mości Króla z okazji koronacji”.
Prawdziwy Krzyż to ten, na którym Jezus Chrystus został ukrzyżowany i umarł w 33 rne, i jako taki katolicy uważają jego relikwie za jedne z najbardziej czcigodnych w Kościele, którym należy okazywać należną cześć. Relikwie te zostały podobno przekazane przez przedstawicieli Stolicy Apostolskiej członkom Domu Królewskiego w Kaplicy Królewskiej w Pałacu św. Jakuba w zeszłym tygodniu.
Pomimo faktu, że Karol III jest przywódcą Kościoła anglikańskiego, mocno promuje inne wyznania, takie jak judaizm i islam, a także promuje globalistyczną politykę dotyczącą „zmian klimatu” i kontroli populacji, papież Franciszek obdarował monarchę jednymi z najcenniejszych relikwi wiary katolickiej.
Krzyż Walii to krzyż procesyjny podarowany przez króla Karola Kościołowi anglikańskiemu w Walii z okazji stulecia walijskiego kościoła anglikańskiego i koronacji króla.
Głowa krzyża, wykonana z przetworzonego srebra bulionowego, ma wyryte słowa św. Dawida — patrona Walii. Angielskie tłumaczenie pisma walijskiego brzmi: „Bądź radosnu. Nie trać wiary. Rób małe rzeczy”.
Dwie relikwie Prawdziwego Krzyża mają wymiary 1 cm i 5 mm i same mają kształt krzyża. Anglikański arcybiskup Walii, Andrew John, dokonał 19 kwietnia ceremonii poświęcenia ceremonialnego krzyża.
Po koronacji Krzyż Walii i obecne relikwie Prawdziwego Krzyża zostaną udostępnione walijskim anglikanom i katolikom.