Filozof i badacz neomarksizmu Krzysztof Karoń zmarł w sobotę 22 kwietnia w nocy po ciężkiej walce z chorobą.
Powyżej nasza rozmowa z Krzysztofem Karoniem sprzed trzech lat
Miał 68 lat. Jego „Historia antykultury” w dużym stopniu ukształtowała debatę publiczną w temacie wpływu ideologii antykultury na społeczeństwo.
Krzysztof Karoń NIE ŻYJE. Nasz przyjaciel zmarł dziś w nocy. Póki co piszę tyle bo jestem w totalnym szoku i ciągle nie mogę w to uwierzyć. Mieliśmy wypić wspólnie herbatę u ciebie i pogadać.😔 Głębokie wyrazy współczucia dla rodziny. BĘDZIE CIĘ BARDZO BRAKOWAŁO KRZYSZTOFIE…(*) pic.twitter.com/xubLG6UW7t
— Marcin Rola 🇵🇱 (@MarcinRola89) April 22, 2023
„Miałem wstrzymać się z tą informacją, ale w jakiś sposób i tak dotarła ona do różnych ludzi, pojawiły się pierwsze wzmianki na Twitterze i Facebooku, więc nie ma co przedłużać… Pan Krzysztof Karoń zmarł w nocy po ciężkiej walce z chorobą. O dacie pogrzebu powiadomimy, gdy tylko będzie coś wiadomo. Nie ukrywam, że była to osoba, która zainspirowała mnie w mojej pracy badawczej i publicystycznej. Jego „Historia antykultury” to jedna z najważniejszych publikacji, które przeczytałem w życiu. Byliśmy w stałym kontakcie, jeszcze rozmawialiśmy kilka dni temu…” – napisał Jakub Zgierski, publicysta nawiązujący w swojej pracy do twórczości Karonia.
Przed chwilą o tym smutnym wydarzeniu – na swoim facebookowym profilu poinformował o tym Marcin Rola z tv wRealu24: zmarł Krzysztof Karoń.
Krzysztof Karoń chorował na raka, ponoć miał wycięte płuco. Wiadomo, że dużo palił.
Otworzył nam oczy na wiele spraw związanych z marksizmem kulturowym, z komunizmem, szkołą frankfurcką, Unią Europejską.
Odczuwam żal – był wybitnym intelektualistą, który zawsze szukał obiektywizmu.
Urodził się w rodzinie nauczycielskiej.
pisze na swym blogu publicysta Romuald Kałwa