Powiernik kuratorium w Winnipeg, zawieszonej bez wynagrodzenia od czerwca za publikowanie memów rzekomo skierowanych przeciwko transpłciowości, właśnie przedłużono zawieszenie o kolejne trzy miesiące. Francine Champagne z Louis Riel School Division (LRSD) została powiadomiona o przedłużeniu w środę rano.

Trzymiesięczne zawieszenie jest najwyższym dopuszczalnym prawem. Po raz pierwszy takie zawieszenie zostało nałożone w czerwcu, następnie kolejne na trzydzieści dni, a teraz na kolejne 90 dni.

„To więcej niż śmieszne. Mam na myśli sposób, w jaki działają, nie przestrzegając własnych zasad i procedur. W tym momencie nie jestem zaskoczona” – powiedziała Champagne dla Western Standard .

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Champagne została wybrana w listopadzie 2022 r. i  ​​elektorat popiera jej tradycyjne poglądy zakorzenione w wierze katolickiej. „Przez ostatnie cztery miesiące miałam ogromne wsparcie.

Memy, które Francine Champagne zamieściła na Facebooku  jeszcze kilka lat temu nie budziłyby kontrowersji. „Uczyńmy mężczyzn ponownie męskimi. Sprawmy, by kobiety znów były kobiece. Sprawmy, aby dzieci znów były niewinne” – czytamy w jednym z postów. Inny sugeruje że osoby, które identyfikują się jako coś, czym nie są ryzykują, oparcie życia na kłamstwie. Inny argumentował, że mężczyzn, którzy podając się za kobiety wchodzą do damskich ubikacji należy uważać za napastników.

Jeszcze inny post przedstawiał matkę i córkę z lat 50. XX wieku przy kuchennym stole. Dziewczynka mówi: „Mamo, chyba jestem chłopcem”, na co mama odpowiada: „No cóż, nie jesteś!”

W czerwcu zarząd stwierdził, że takie posty są sprzeczne z ich polityką odnośnie mediów społecznościowych i “szacunkiem dla różnorodności ludzkiej”.

„Kiedy zwrócono naszą uwagę na jej transfobiczne posty w mediach społecznościowych, natychmiast zareagowaliśmy. Mamy nadzieję, że Trustee Champagne przez te trzy miesiące zastanowi się, w jaki sposób pogodzi się ze społecznością, której służy” – czytamy w oświadczeniu.

„Jako członkowie zarządu mamy obowiązek i odpowiedzialność pociągać siebie nawzajem do odpowiedzialności… Podłe komentarze kierowane pod adresem członków społeczności (mniejszości seksualnej) zmusiły nas do podjęcia najsilniejszych kroków, jakie mogliśmy podjąć jako zarząd”.

W 2019 r. LRSD przyjęła czteroletni plan stworzenia „kultury” „różnorodności, równości, włączenia społecznego i antyrasizmu”.

„Personel oddziału ma obowiązek promować szacunek dla ludzkiej różnorodności seksualnej oraz wspierać środowiska edukacyjne i miejsca pracy wolne od negatywnych zachowań lub działań opartych na uprzedzeniach związanych z płcią, stereotypach seksualnych, orientacji seksualnej i/lub tożsamości płciowej” – czytamy.

David Leis, wiceprezes Frontier Center for Public Policy, uważa, że przypadek  Champagne jest znakiem czasów.

„Naprawdę jest prześladowana, ponieważ zamieściła na Facebooku post, w którym stwierdziła, że ​​są tylko dwie płcie. Możesz sobie to wyobrazić? Chcą zrobić z niej precedens”.

„Przynosi mi radość, gdy wiem, że postępuję właściwie. Opieram się o zasady jakie dał nam Pan Bóg, tego, kim mamy być jako stworzenie. Stworzył mężczyznę i kobietę i tak to się zaczęło”. – podsumowała Champagne

za Western Standard