W ankiecie wysłanej do Kanadyjskich Sił Zbrojnych (CAF) zapytano żołnierzy o tak zwaną działalność „ekstremistyczną”, w tym o noszenie czapek z napisem „Make Canada Great Again”.

26 listopada Departament Obrony Narodowej wysłał członkom CAF ankietę dotyczący „ekstremizmu” mającą na celu ocenę „Nienawistnego zachowania i prawicowego ekstremizmu w kanadyjskich siłach zbrojnych”, opracowaną przez Sieć Badań nad Nienawistnym zachowaniem i prawicowym ekstremizmem w CAF przy Ontario Tech University.

„Zebrane informacje pozwolą badaczom zrozumieć i przedstawić zalecenia dotyczące wykrywania i zwalczania zachowań nacechowanych nienawiścią oraz radykalizacji wśród członków CAF” – czytamy w komunikacie prasowym. „Wyniki badań mogą również pomóc w opracowaniu rekomendacji dotyczących ukierunkowanych interwencji, reform systemowych i polityki” – czytamy dalej.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Według zrzutów ekranu uzyskanych przez niezależną agencję prasową True North News , definicja „ekstremizmu” zawarta w badaniu wydaje się obejmować patriotyzm i kwestionowanie dominujących narracji.

W jednej z sekcji zapytano, czy w ciągu ostatnich dwóch do pięciu lat żołnierze kupowali „towary związane z ekstremizmem”, takie jak czapka „Make Canada Great Again”, „polubili” post grupy ekstremistycznej w mediach społecznościowych lub „udzielali strategicznych porad lub szkoleń grupie ekstremistycznej” .

W ankiecie pytano również, czy żołnierze kiedykolwiek „szukali i oglądali ekstremistyczną muzykę i/lub filmy”, „nosili tatuaże lub ubrania z symbolami ekstremistycznymi” lub czy zaatakowali werbalnie lub fizycznie członka mniejszości rasowej lub religijnej.

W ankiecie zapytano członków CAF, w jakim stopniu zgadzają się ze stwierdzeniami, takimi jak: „Żydzi mają zbyt dużą kontrolę nad pewnymi instytucjami”, „Kanada zdaje się zmierzać w kierunku faszyzmu” i „trendy imigracyjne osób innej rasy niż biała stanowią zagrożenie dla białych ludzi”.

Chociaż badanie zostało zatwierdzone zarówno przez Departament Obrony Narodowej, jak i Radę ds. Przeglądu Badań Społecznych CAF, to ta pierwsza instytucja zdystansowała się od dochodzenia. „DND/CAF nie finansuje tych badań, ani nie zleciło ich przeprowadzenia” – stwierdza ministerstwo; „badanie to prowadzą niezależni badacze z Sieci Badań nad Zachowaniami Nienawistnymi i Prawicowym Ekstremizmem w Kanadyjskich Siłach Zbrojnych Ontario Tech University”.

Jednakże, ankieta wpisuje się  w program „wokizmu” realizowany przez kanadyjskie wojsko pod wodzą premiera Justina Trudeau. Od czasu objęcia urzędu przez Trudeau, kanadyjskie wojsko staje się coraz bardziej wokistowskie i narzuca swoim pracownikom ideologię LGBT. W tym samym czasie rekrutacja do wojska gwałtownie spadła. Tymczasem w kwietniu pierwszy „transseksualny” kapelan wojskowy w Kanadzie został zawieszony za domniemane molestowanie seksualne, po tym jak będąc pod wpływem alkoholu rzekomo próbował obmacywać żołnierza w Royal Military College, .

Jak wcześniej donosił serwis LifeSiteNews , wojsko wydało   pieniądze z podatków na sondaże pro-DEI, wykładowców  , prezentacje i warsztaty, a także flagi LGBT. Warsztaty obejmowały tematy takie jak „dżenderowa natura bezpieczeństwa”, a jedno z wystąpień dotyczyło „integracji perspektyw płci i różnorodności”.

W 2021 r. Departament Obrony ujawnił, że ma dwa odrębne komitety i osiem programów, które pracowały nad mianowaniem doradców ds. homoseksualizmu, aby „wprowadzić innowacje” w zakresie nauczania religii i mundurów neutralnych pod względem płci.

W czerwcu 2023 r. kanadyjskie wojsko zostało skrytykowane za „podniesienie flagi dumy” na cześć tzw. „społeczności 2SLGBTQI+”, gdy w tym samym miesiącu kanadyjscy żołnierze na Łotwie zostali zmuszeni do zakupu własnych hełmów i żywności, ponieważ rząd Trudeau nie zapewnił odpowiednich dostaw. Kilka tygodni później Trudeau wygłosił  tym samym żołnierzom wykład na temat roli wojska w walce ze „zmianami klimatu” i tak zwaną dezinformacją.

W listopadzie ubiegłego roku urzędnicy przyznali , że armia kraju kurczy się do niebezpiecznie niskiego poziomu, ponieważ Trudeau nadal promuje program LGBT wśród kanadyjskich żołnierzy. Oprócz niskiego poziomu rekrutacji, armia ma problemy z odchodzeniem żołnierzy z służby.

za lifesite news