Konsultacje przedbudżetowe przeprowadzone przed sprawozdaniem budżetowym na rok 2025 zalecają, aby nie przyznawać już statusu organizacji charytatywnej organizacjom antyaborcyjnym oraz aby zmienić ustawę o podatku dochodowym w celu usunięcia uprzywilejowanego statusu „promowania religii” jako celu charytatywnego.

Kościoły i inne instytucje religijne, które odmawiają ugięcie kolan, przed dyktatem politycznej poprawności prawdopodobnie stracą swój status zwolnienia z podatku. Kanadyjscy aktywiści LGBT przedstawiają tę sprawę od lat i to tylko kwestia czasu, kluczowym powodem, dla którego jeszcze o tym nie dyskutowano, jest niezręczny fakt, że wiele instytucji niechrześcijańskich również zajmuje podobne stanowiska w kwestii małżeństwa, seksualności i aborcji pisze na łamach lifesite news  Jonathon
Van Maren – To powiedziawszy, nie mam wątpliwości, że zostanie opracowany sposób na ukierunkowanie działań konkretnie na kościoły. Aktywiści LGBT już pytają , dlaczego rząd „nagradza bigoterię”, przyznając status zwolnienia z podatku kościołom o tradycyjnym poglądzie na seksualność, a aktywiści LGBT nagłośniają kazania, z którymi się nie zgadzają, jako dowód mowy nienawiści. Kościoły i państwo są na kursie kolizyjnym i nietrudno zgadnąć, jak to się skończy.

Możemy być świadkami pierwszego kroku w tym kierunku. Tegoroczny raport Stałego Komitetu ds. Finansów z corocznych konsultacji przedbudżetowych zawiera 462 zalecenia, które  zostaną wzięte pod uwagę przez „ministra finansów przy opracowywaniu budżetu federalnego na rok 2025”. Dwa zalecenia zawarte w raporcie są głęboko niepokojące i Christian Legal Fellowship zwróciło się do Ministra Finansów i Przewodniczącego Komisji Finansów Petera Fonseki, aby wyrazić swoje zaniepokojenie:

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Zalecenie 429: Nie przyznawać już statusu organizacji charytatywnej organizacjom antyaborcyjnym.

Zalecenie 430: Zmienić ustawę o podatku dochodowym , aby wprowadzić definicję organizacji charytatywnej, która pozbawiłaby uprzywilejowany status „szerzenia religii” jako celu charytatywnego.

Religijne organizacje charytatywne stanowią prawie 40% wszystkich organizacji charytatywnych w Kanadzie, sł to m.in kościoły, meczety, świątynie, synagogi i inne wspólnoty wyznaniowe, prowadzące programy takie jak jadłodajnie, schroniska, domy dla uchodźców i banki żywności. Zapewniają niezbędne wsparcie społeczne, ekonomiczne i duchowe, wypełniając znaczną lukę w naszych społecznościach i zaspokajając potrzeby milionów Kanadyjczyków.

Sugerowanie, że takie organizacje muszą robić coś innego niż „promować religię”, aby być uważane za charytatywne, ignoruje rzeczywistość, że te usługi są same w sobie manifestacją przekonań religijnych, nieodłączną i nierozerwalnie związaną z religią samej organizacji charytatywnej – ostrzega autor.