Według Forsal. pl – upadek Europy jest nieunikniony. Unia Europejska nie radzi sobie z kryzysami!

Krótko o tym portalu: „Forsal.pl” jest jednym z serwisów internetowych „Dziennika Gazety Prawnej”. Specjalizuje się w finansach, ekonomii i gospodarce, także europejskiej. Znajduje się w czołówce serwisów dzienników ekonomicznych – a więc jego opinie można traktować jako miarodajne.

Paraliż polityczny, zagrożenia zewnętrzne i zły stan gospodarki przekreślają ambicje Unii Europejskiej, by stać się liczącą się siłą globalną. Kryzysy w Europie się pogłębiają. Jeśli jeszcze na początku lat 90. kraje, które stanowią dziś UE, miały ponad 23 proc. udziału w globalnym PKB, to obecnie jest on o 9 pkt. proc. niższy,

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Najpoważniejszym jednak kryzysem, który opanował Unię Europejską jest kryzys wartości, odejście od pierwotnego źródła, od – tradycji chrześcijańskich.

Założyciele Unii Europejskiej, wywodzący się z partii chrześcijańskich demokratów. zarówno katolickich jak i protestanckich – m.in. Alcide de Gasperi, Konrad Adenauer, Robert Schuman, Winston Churchill i jeszcze 15 innych) – tak wyrazili idee Unii: „Na fundamencie naszej chrześcijańskiej wiary angażujemy się na rzecz Europy wrażliwej na problemy ludzkie i społeczne, w której respektuje się prawa człowieka i podstawowe wartości: pokój, sprawiedliwość, wolność, tolerancję, uczestnictwo i solidarność. Kładziemy nacisk na poszanowanie życia, wartość małżeństwa i rodziny, priorytetowe zaangażowanie na rzecz ubogich, gotowość do przebaczania, a we wszystkim na miłosierdzie”. Już symbole UE mają odniesienia do Biblii. Liczba gwiazd na niebieskim tle flagi europejskiej nie odnosi się – jak powszechnie się uważa – do liczby pierwszych członków Unii (bo było ich więcej!). Gwiazdy symbolizują harmonię, solidarność oraz dążenie do jedności. Projektant flagi – francuski rysownik Arsene Heitz – wyznał, że inspiracją dla niego był jeden z biblijnych wizerunków Matki Bożej, która pojawia się w aureoli złożonej właśnie z dwunastu gwiazd. Flaga Unii wzięła sie z Apokalipsy Świętego Jana! Niewiasta obleczona w słońce, księżyc pod Jej stopami, a na głowie Jej – korona z gwiazd dwunastu. Dlatego właśnie na fladze Unii jest 12 gwiazd. Z tych podstawowych wartości, które towarzyszyły procesowi tworzenia Unii Europejskiej niewiele już zostało. Nad gmachem Parlamentu Europejskiego w Strasburgu widnieje nazwisko Altiero Spinellego – włoskiego komunisty (autora powstałego w1941 roku „Manifestu z Ventotene”), a nie głównego ideologa zjednoczonej Europy, katolickiego polityka, urodzonego w Luxemburgu Roberta Schumanna, obecnie kandydata do wyniesienia na ołtarze. Obecnie kierunek ideowy Unii nadaje stworzona w roku 2010 z inicjatywy belgijskiego polityka Guya Verhofstadta tzw. „Grupa Spinellego” (z Polski należy do niej Roza Gräfin von Thun und Hohenstein i Danuta Hübner).

 

Grupa ta woła: „więcej Europy, nie mniej” i „ Nacjonalizm jest ideologią przeszłości. Naszym celem jest federalna i postnarodowa Europa, Europa obywateli”. Wzywa do przekreślenia państw narodowych, porzucenia własności prywatnej i do odstąpienia od Boga ! A więc – nie katolicki Schumann, tylko komunistyczny Spinelli!

Poważny stan kryzysowy można również zauważyć na terenie stagnacji życia naukowego. Uniwersytety Unii Europejskiej wydają na badania dwa razy mniej, niż na przykład amerykańskie. W rankingu Times Higher Edukation w pierwszej trzydziestce światowych uniwersytetów znajduje się – z terenu Unii – jedynie monachijska politechnika. Unii brakuje też w czołówce firm inwestujących w badania i rozwój europejskich firm, a prym w tym zakresie wiodą Amazon, Alphabet (Google) i Meta (Facebook). Jak podaje Międzynarodowy Fundusz Walutowy, amerykańskie firmy technologiczne wydają na badania naukowe i rozwój ponad dwukrotnie więcej, niż europejskie.

Nie lepiej wygląda sytuacja gospodarki krajów unijnych, coraz bardziej zadłużanych, można powiedzieć – na niespotykaną dotąd skalę. Na przykład Francja w 2025 roku będzie miała dwa razy większy deficyt budżetowy, niż dopuszcza to strefa euro. Z kolei agonie gospodarki niemieckiej powoduje zjawisko wyniesienia się od roku 2024 aż 3.5 tys firm z Niemiec do Stanów Zjednoczonych – ze względu na koszty energii. Według portalu Forsal.pl sprawa zadłużenia państw unijnych wygląda następująco: na koniec IV kwartału 2023 r. relacja długu brutto sektora instytucji rządowych i samorządowych do PKB w strefie euro wyniosła 88,6 proc., a w całej Unii Europejskiej 81,7 proc. Wśród państw członkowskich UE najbardziej zadłużonym państwem -stan na rok 2023 – była Grecja, gdzie dług brutto sektora instytucji rządowych i samorządowych był na poziomie 161,9 proc. PKB. Drugim najbardziej zadłużonym państwem były Włochy (137,3 proc. PKB), a kolejne to Francja (110,6 proc.), Hiszpania (107,7 proc.) i Belgia (105,2 proc.). Wśród 27 państw UE Polska z zadłużeniem na poziomie 49,6 proc. PKB znalazła się w środku zestawienia (na 16. pozycji). 

Mówi się, że i stan techniki w Unii Europejskiej jest opłakany. Widać to wyraźnie w porównywaniu tej dziedziny życia z odpowiednikiem w USA i w Chinach. Europejczycy trzymają pieniądze w bankach, tracą na inflacji, a Amerykanie i państwo chińskie inwestują w technikę. Dramat rozgrywa się też w Europie pod względem produkcji stali. W 2023 roku Chiny wyprodukowały więcej niż połowę światowej stali, co czyni je najważniejszym graczem na tym rynku, w tym wyprzedzają one USA.

Okropne rzeczy dzieją się w obszarze demografii na całym świecie, ale najgorzej jest w tym zakresie w Unii Europejskiej, co będzie miało duże konsekwencje gospodarcze w przyszłości, gdyż będzie brakowało wykwalifikowanych pracowników, bo napływający uchodźcy nawet z najlepszymi chęciami nie są w stanie zabezpieczyć potrzeb pracodawców. Hołdowanie przez państwa Unii ideologii LGTB – zezwolenie na małżeństwa osób tej samej płci – będzie powodować depopulację państw unijnych. Taki związek – dwie lesbijki lub dwóch pedałów jest na terenie Unii Europejskiej traktowany na równi z rodziną, tu – używane jest słowo „familia – ale przecież przyrost demograficzny gwarantować może tylko właściwe rozumienie słowa „rodzina” – w j. słowiańskich od: rodzić !.

Tutaj interesująca informacja: aż 16 państw należących do Unii uznaje związki jednopłciowe. Są to: :Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Luksemburg, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Szwecja i Wielka Brytania. Do krajów, które (jeszcze !) uznają za małżeństwo związek kobiety i mężczyzny należą: Białoruś, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Polska, Serbia, Słowacja, Ukraina i Węgry.

Na temat tego „powolnego umierania” Unii Europejskiej tak wypowiedział się prezydent Francji Emanuel Macron:Naprawdę uważam, że jesteśmy zagrożeni.(…). W ciągu najbliższych dwóch do trzech lat, jeśli będziemy postępować zgodnie z naszą klasyczną agendą, wypadniemy z rynku. Nie mam co do tego wątpliwości”. Zaś grecki minister finansów Kostis Hatzidakis tak się wyraził „Jeśli nie podejmiemy natychmiastowych działań, upadek Unii w końcu stanie się nieodwracalny”

Media niemieckie mają już gotową narrację, wyjaśniającą przyczyny tego „ umierania” Unii – jest nią oczywiście … Donald Trump i jego aktualne wezwanie: „kupujecie dużo więcej naszej ropy i gazu – albo nałożymy na was cła”.

Jeśli dobrze się obserwuje wydarzenia na terenie Unii Europejskiej, dochodzi się do wniosku, że nie można tam zauważyć żadnych prób podejmowania „natychmiastowych działań” w celu ratowania tej organizacji przed jej agonią, wręcz przeciwnie: nadużycia, przekręty finansowe, naginanie zasad stworzonych przez twórców Unii do „potrzeby aktualnej chwili”, zamiatane pod dywan i nie wyjaśniane – mnożą się niesamowicie i one też wpłyną na to, co grecki minister finansów zapowiedział, iż: „upadek Unii w końcu stanie się nieodwracalny”

Źródła:

https://www.spd-europa.de/nachrichten/groesste-innere-bedrohung-der-eu

Upadek Europy jest nieunikniony. Unia Europejska nie radzi sobie z kryzysem – Forsal.pl

https://pism.pl/publikacje/koniec-unii-europejskiej

Oto najbardziej zadłużone państwa UE. Są nowe dane Eurostatu [MAPA] – Forsal.pl

deficyt budżetowy wsrod panstw unii europejskiej – Google Suche

Chrześcijańskie korzenie Unii Europejskiej – Witryna Wiejska

Sługa Boży Robert Schuman (1886-1963) – katolicki polityk ojcem Europy

Słowa prawdy o gospodarce UE. Grozi nam „powolna agonia” Europy!